Raúl has logged 85 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
Edit this entry  
16
300

300

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
Edit this entry  
15
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Nine

Nine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry