• The Card Counter

    ★★★★

  • Seriously, Sincerely

  • The Green Knight

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ½

  • Stillwater

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Calabasas 1/26/20

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Framing Britney Spears

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Wiggle Room

  • BJ's Mobile Gift Shop

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Lizard

  • Black Box

    ★½

  • My People, My Homeland

    ★★★

  • Ghost Dogs

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • You Wouldn’t Understand

  • Unliveable

  • Project Power

  • An American Pickle

    ★★

  • Doublespeak

  • Athlete A

  • Baby God

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Mayor

    ★★★★½

  • Devs

  • Minamata

    ★½

  • Cocoon

  • Emma.

    ★★★★

  • The Last Shift

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Disclosure

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

  • Residue

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★