Ravioliwizard has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry