Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Through the Fire

Through the Fire

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Outing

The Outing

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Samson Dan Delilah

Samson Dan Delilah

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
Dinosaurs In A Mining Facility

Dinosaurs In A Mining Facility

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice, My Foot!

Justice, My Foot!

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wild Search

Wild Search

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Legionnaire

Legionnaire

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Universal Soldier: The Return

Universal Soldier: The Return

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Flying Guillotine II

Flying Guillotine II

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Adoration

Adoration

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Demon Lover

The Demon Lover

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pompei

Pompei

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Trashcans of Terror

Trashcans of Terror

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Land of Hope

The Land of Hope

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Top Knot Detective

Top Knot Detective

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Impulse

Impulse

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Creature from Black Lake

Creature from Black Lake

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shriek of the Mutilated

Shriek of the Mutilated

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Capture of Bigfoot

The Capture of Bigfoot

1979
×
★★½
Edit this entry  
17
Search for the Beast

Search for the Beast

1997
×
★★
Edit this entry  
17
The Legend of Bigfoot

The Legend of Bigfoot

1976
×
★★
Edit this entry  
17
Consenting Adults: A Study of Homosexuality

Consenting Adults: A Study of Homosexuality

1967
×
★★★
Edit this entry  
16
The Leather Boys

The Leather Boys

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
And the Mud Ship Sails Away...

And the Mud Ship Sails Away...

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lust of Angels

The Lust of Angels

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
My Baby

My Baby

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Buy Bling, Get One Free

Buy Bling, Get One Free

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Globalisation Tapes

The Globalisation Tapes

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Entire History of the Louisiana Purchase

The Entire History of the Louisiana Purchase

1998
×
★★★★
Edit this entry