Robert has logged 99 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★
Read the review Edit this entry