• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Santa Jaws

    ½

  • Prospect

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Bad Black

    ★★★★½

  • Joe Pera Talks You to Sleep

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Chef

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Conjuring

  • Space Chimps

    ½

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★½

  • Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

    ★★★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Kung Fu Hustle

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • Scary Godmother: Halloween Spooktakular

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • Final Destination 2

    ★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Final Destination

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Jingle All the Way

    ★★★½

  • Space Jam

    ★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • Army of Darkness

    ★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★½

  • Total Recall

    ★★★★★

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★½

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★½