rcampion327 has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Chimps

Space Chimps

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

Scary Godmother: The Revenge of Jimmy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry