rdpJesse has logged 162 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Money Train

Money Train

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Drop Zone

Drop Zone

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vice Versa

Vice Versa

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ref

The Ref

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Cliff Part II

Red Cliff Part II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wasabi

Wasabi

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Derailed

Derailed

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Count Yorga, Vampire

Count Yorga, Vampire

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry