rdpJesse has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mutations

The Mutations

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bastard Swordsman

The Bastard Swordsman

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hero at Large

Hero at Large

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Navy Seals

Navy Seals

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Ralph

King Ralph

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ánimas Trujano

Ánimas Trujano

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry