• Dune

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Glass

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Alpha

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!