Cam has logged 25 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry