Eric has logged 13 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry