• Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Annie Live!

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • voicemail

  • When Men Were Men

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★½

  • Jagged

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Far From the Tree

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Khaite FW21

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★