isa has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Here Now

Here Now

2015
×
Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
El Materdor

El Materdor

2008
×
Edit this entry  
10
Blurt!

Blurt!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Get Me

You Get Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blended

Blended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry