• The Royal Treatment

  • Sex Appeal

    ★★½

  • Brazen

    ½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Daughter

  • The Wasteland

    ★★½

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Bright: Samurai Soul

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Injustice

    ★★½

  • Grudge

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Black as Night

    ★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Fever Dream

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Desperate Hour

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Scarborough

    ★★★★

  • As in Heaven

    ★★★½

  • Prey

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • The Starling

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½