ani has logged 16 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bareilly Ki Barfi

Bareilly Ki Barfi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chalte Chalte

Chalte Chalte

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tamasha

Tamasha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry