ani has logged 22 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zero

Zero

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Edit this entry  
16
Student of the Year

Student of the Year

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Student of the Year 2

Student of the Year 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★½
Read the review Edit this entry