ani has logged 39 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baadshah

Baadshah

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dhoom 3

Dhoom 3

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Visions in Meditation #1

Visions in Meditation #1

1989
×
Edit this entry  
22
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don 2

Don 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ra.One

Ra.One

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Runaway

Runaway

2010
×
Edit this entry  
20
Wabbit Twouble

Wabbit Twouble

1941
×
Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don

Don

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Of Stars and Men

Of Stars and Men

1964
×
Edit this entry  
07
The Tender Game

The Tender Game

1958
×
Edit this entry  
07
Date with Dizzy

Date with Dizzy

1958
×
Edit this entry  
07
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dil To Pagal Hai

Dil To Pagal Hai

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
Edit this entry  
04
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
01
Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry