ani has logged 329 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read prior review Edit this entry  
30
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Madalena

Madalena

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Buyer Walker Rover (Yiwu) Aka. There then

Buyer Walker Rover (Yiwu) Aka. There then

2019
×
Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Train Again

Train Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Capitu and the Chapter

Capitu and the Chapter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Worlds

Worlds

2021
×
Edit this entry  
19
The Night

The Night

2021
×
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Josh

Josh

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
Edit this entry  
30
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Edit this entry