Liam has logged 474 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godmothered

Godmothered

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatman

Fatman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nocturne

Nocturne

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What If

What If

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry