Sort by

Audrey has logged 366 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Door Into Darkness: Eyewitness

Door Into Darkness: Eyewitness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Door Into Darkness: The Doll

Door Into Darkness: The Doll

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Door Into Darkness: The Tram

Door Into Darkness: The Tram

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Door into Darkness: The Neighbor

Door into Darkness: The Neighbor

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
31

31

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tom Papa: Live in New York City

Tom Papa: Live in New York City

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transhood

Transhood

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From the East

From the East

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Stories

American Stories

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry