bec has logged 13 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry