rebeccayang has logged 256 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Racing Stripes

Racing Stripes

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Peppermint

Peppermint

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blondes

Legally Blondes

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Standing Ovation

Standing Ovation

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry