rebeccayang has logged 29 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Greater

Greater

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry