• Blue Dream: The Road to Wembley

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Maschile singolare

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Addio al nubilato

    ½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Three Perfect Daughters

  • Desperados

    ★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Say It Loud

    ★★★

  • ‎7 Hours to Win Your Heart

    ½

  • Si vive una volta sola

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Arrivano i prof

  • Love, Simon

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★★★★

  • Io sì tu no

    ★★★★★

  • Husband & Wife

    ★★★★

  • Let Yourself Go

    ★★½

  • I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

    ★★★★

  • Slam

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • They Call Me Jeeg

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • God Willing

    ★★★½

  • Insurgent

    ★★★

  • Off Course

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★

  • Vampire Academy

    ★★

  • I Can Quit Whenever I Want

    ★★★★★

  • Blame Freud

    ★★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Every Blessed Day

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Friends with Benefits

    ★★

  • The Decoy Bride

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★

  • The Tourist

    ★★★

  • The King's Speech

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Sorry if I Want to Marry You

    ½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Amore 14

    ½

  • Bride Wars

    ★★★

  • Twilight

  • High School Musical 3: Senior Year

  • Mamma Mia!

  • The Wave

    ★★★★★

  • Sorry if I Love You

    ½

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★