Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Dream: The Road to Wembley

Blue Dream: The Road to Wembley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Io sì tu no

Io sì tu no

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Maschile singolare

Maschile singolare

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Si vive una volta sola

Si vive una volta sola

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Desperados

Desperados

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Edit this entry  
08
God Willing

God Willing

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Addio al nubilato

Addio al nubilato

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Husband & Wife

Husband & Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arrivano i prof

Arrivano i prof

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Cyclone

The Cyclone

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Every Blessed Day

Every Blessed Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry