• No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★

  • Lop & Ochō

    ★★

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Twins

    ★½

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Censor

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Leyla Everlasting

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Ethos

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Nocturne

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Le retour des vagues

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Capone

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • Devs

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★