• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Loki

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Un lycéen à Neufmoutiers-en-Brie

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ½

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Spies in Disguise

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Jexi

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ½

  • Nimic

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★½

  • Dumbo

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • Tattoo of Revenge

    ★★½

  • Venom

    ½

  • The Predator

    ½