• Host

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

  • Annihilation

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Mayhem

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Detachment

  • Friday the 13th

    ★★½

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★

  • The Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★½

  • Jason X

    ★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★½

  • American History X

    ★★★★★

  • Event Horizon

    ★★★

  • Jason Goes to Hell: The Final Friday

    ★½

  • Leprechaun

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Puppet Master

    ★★½

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

    ★★★

  • From Beyond

    ★★★½

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★★½

  • Friday the 13th: A New Beginning

    ★★½

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★★

  • Friday the 13th Part III

    ★★★

  • Friday the 13th Part 2

    ★★★

  • Friday the 13th

    ★★★★

  • Phantasm

    ★★½

  • Easy Rider

    ★★★½