Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Edit this entry  
10
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry