• Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • La escuela del bosque

    ★★★½

  • Le Temps Perdu

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Throw Everything Into Play

    ★★★

  • Ciudad

  • Amalgam

  • All That Is Invisible

    ★★★

  • Fire Within

    ★★★½

  • Go Youth!

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Ricochet

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • The Night Flowers

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • We Will Never Die

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • In Between Dying

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Inheritance

    ★★★★½

  • New Order

    ★★

  • 76 Days

  • Beans

    ★★½

  • Fauna

    ★★★★½

  • Tragic Jungle

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Point and Line to Plane

  • The Old Guard

    ★★★

  • Desperados

    ½

  • Get the Hell Out

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Rhubarb

  • Wilderness

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Things We Dare Not Do

  • Normal People

    ★★★★

  • Off The Road

  • The Last Dance

  • Invisible Paradise

  • 499

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • IWOW: I Walk on Water

  • The Howls

    ★★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Days

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★★★

  • Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

    ★★★½

  • A Storm Was Coming

  • One in a Thousand

    ★★★★½

  • The Father

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Summer White

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Identifying Features

    ★★★★

  • ColOZio

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Summertime

    ★★★