• The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Be Your Own Dentist

    ★★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Holiday Movies that made us

    ★★

  • Superintelligence

  • Goodbye Robin!

    ★★★½

  • La mémoire du Médaillon d'OR

  • Sundown

    ★★★½

  • Mum's Sweater

  • My Friend Who Shines in the Night

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • La Bestia

  • Stardust

  • You Sold My Rollerskates?

  • Coffin

  • Le retour des vagues

  • Colza

  • An American Pickle

  • Hamilton

  • Parting Gift

    ★★★

  • Friendly Shadow

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Just a Guy

    ★★★★

  • The Acorn Princess

  • Emma.

    ★★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Model Citizen

    ★★★½

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Steven Universe Future

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Confession Killer

  • Frozen II

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Sweetness in the Belly

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Bring the Soul: The Movie

  • The Angry Birds Movie 2

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Riot Girls

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • FORM FILM

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle