• Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Baby Brother

  • Black Mirror: Arkangel

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

  • The Emoji Movie

  • Despicable Me 3

  • Ali's Wedding

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • Okja

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Mommy Dead and Dearest

  • Mouse

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Rings

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Why Him?

    ★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • Trolls

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

    ★★½

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★½

  • Ghostbusters

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

  • The BFG

  • Me Before You

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Pet

    ★★½

  • Sing

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Certain Women

  • Sing Street

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

  • The Visit

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Vacation

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: Last Day of Summer

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Little Prince

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Spy

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

  • Cinderella

    ★★½

  • The DUFF

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★

  • Shaun the Sheep Movie

  • Dope

  • The Interview

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★