alexa has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monday

Monday

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flashback

Flashback

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry