Reilly has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waking Ned

Waking Ned

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overboard

Overboard

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nineties

The Nineties

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes

Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crips and Bloods: Made in America

Crips and Bloods: Made in America

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shouting Fire: Stories from the Edge of Free Speech

Shouting Fire: Stories from the Edge of Free Speech

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry