• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • TFW No GF

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★½

  • Mister America

  • Catscape

  • Uncut Gems

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • dead end

  • Us

  • The Beach Bum

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • mask dog

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • May I Please Enter

  • Monrovia, Indiana

  • Suspiria

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Chris Fleming: Showpig

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • The Image Book

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Nancy

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Trial

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

  • Priced Out: 15 Years of Gentrification in Portland, Oregon

  • Coco

  • kittykat96

  • The Architecture of the Trees

  • Haunters: The Art of the Scare

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Okja

  • cat city

  • My Friend Dahmer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • A Fantastic Woman

  • Double King

  • Sylvio

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Icarus

  • Fences

  • Rogue One: A Star Wars Story