Renan has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Kids Are Alright: Destination Asturias

The Kids Are Alright: Destination Asturias

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Adiós

Adiós

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babel

Babel

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lobster Soup

Lobster Soup

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mystery of the Pink Flamingo

The Mystery of the Pink Flamingo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An Optical Illusion - Interval

An Optical Illusion - Interval

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two Irenes

Two Irenes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gorbachev. Heaven

Gorbachev. Heaven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bills Included

Bills Included

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ramen Shop

Ramen Shop

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
7 Days in Havana

7 Days in Havana

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goodbye

The Goodbye

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amigo

Amigo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ane Is Missing

Ane Is Missing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coven

Coven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stray

Stray

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry