• Adiós

  • Seventeen

    ★★½

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Amigo

    ★★★½

  • Why Slugs Have No Legs

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Sh_t Happens

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Bills Included

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Winter In The Rainforest

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★

  • Monster God

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • She Runs

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Marvelous Misadventures of the Stone Lady

    ★★★★

  • Olla

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Arenal

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Then Comes the Evening

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Japon

    ★½

  • Applesauce

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • Blue Boy

    ★★★

  • The Golden Legend

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Hot Dog

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • IO

    ★½