• Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Colette

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Pinocchio

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Three Summers

    ★★★

  • Collective

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Feeling Through

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I See You

    ★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Marighella

    ★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Border

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Loveling

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Good Manners

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • The Climb

    ★★★

  • O Shaolin do Sertão

    ★★½

  • Tô Ryca!

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Dá Licença de Contar

    ★★

  • Martyrs

    ½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Neon Bull

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Smiling Man

    ★★½

  • The Boy

    ★★★½