Rendy has logged 234 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brave

Brave

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry