Rendy has logged 18 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry