renee has logged 72 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry