Conner has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry