RepoJack has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sator

Sator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry