• Hamilton

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Dreamkatcher

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

  • Countdown

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Heroic Losers

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

  • Always Be My Maybe

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Silence

    ★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Starfish

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Favourite

    ★★★½

  • He's Out There

    ★★

  • Mara

    ★★★

  • After the Rain

    ★★★★

  • Calibre

    ½

  • Nursery Rhymes

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Delirium

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Benji

    ½

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • They Remain

    ★½