• It Follows

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Peppermint Soda

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Last Descent

    ★½

  • Cargo

    ★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ½

  • Calibre

    ½

  • Wish Upon

    ½

  • Wonder

    ★★★★

  • When the Bough Breaks

    ★★

  • Fractured

    ★★★

  • Carlos Ballarta: El Amor es de Putos

    ★★½

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★★