Charlie has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry