Estéban has logged 240 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
Valley of the Gods

Valley of the Gods

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mill and the Cross

The Mill and the Cross

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Wakko's Wish

Wakko's Wish

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★½
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
The White Meadows

The White Meadows

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Image Book

The Image Book

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Edit this entry