Estéban has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sexual Chronicles of a French Family

Sexual Chronicles of a French Family

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Incarnate

Incarnate

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Always

Always

1989
×
★★
Edit this entry  
10
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Opposite Day

Opposite Day

2009
×
Edit this entry  
01
Pina

Pina

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry