RetroMovieNerd has logged 18 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Girls

Dead Girls

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spasms

Spasms

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Craze

Craze

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cardiac Arrest

Cardiac Arrest

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Ship

Death Ship

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry